Chrome İçin Eklenti Yap Backlink Kazan

Genel Murat Bekar 25 Aralık 2020

Selamün aleyküm, Google Chrome ile eklenti yaparak backlink nasıl alabileceğiniz ile alakalı tüm detayları size aktaracağım.

Google Chrome İçin Geliştirici Nasıl Olurum?

Öncelikle ihtiyacınız olan şey Google’da geliştirici olmaktır. Bunun için https://chrome.google.com/webstore/developer/dashboard?hl=TR bu sayfadan chrome eklenti yayımlamak için kayıt olmanız gerekmektedir, bunun için Google sizden 5$ talep eder ödemeyi gerçekleştirdikten sonra hemen hesabınız aktif olur.

Ödemeyi yaptıktan sonra mail doğrulaması, telefon doğrulaması ve çerezler gibi güvenlik izinlerini eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir.

Google Chrome Eklenti Nasıl Yapılır?

Öncelikle Google’a yükleyeceğeniz dosya .zip veya .rar formatında olmalı ve içinde klasör olmamalıdır.

Hadi başlayalım,

Öncelikle ben bu işlemlerde notepad++ programını kullanıyorum, ilk olarak ekran.html diye bir sayfa oluşturmayla başlayacağız bu eklentimizin eklentimizi indirenlere gözükecek ekran sayfasını temsil etmektedir.Bunu bir websayfası bağlantısı olarak düşünebilirsiniz.

Eklenti Boyutu için bir adet .js dosyası oluşturuyorsunuz bunun sebebi eklentimize tıklandığı zaman açılacak ekranı, yazı boyutunu ve görsel düzeni sağlamak için, buradaki önemli kısım bu .js dosyasıyla birazdan anlatıcağım manifest.json dosyasının içindeki eşleştirmeyi unutmayın.

Şimdi üçüncü ve son kısım manifest.json dosyası oluşturmakta

Name: Yazan yer eklentinizin adı olmalı

Version bölümü güncelleme yaptığınızda her zaman güncelleme belirtmeniz gereken bölüm 1.0 ile başlayabilirsiniz, her güncelleme sırasında 1.1 gibi güncellemeler yazmanız gerekiyor

Default_popup: Açılacak sayfayı buraya yazıyoruz ekran.html ilk başta yayınladığımız dosya adını

Background bölümündeki detaylarım.js kısmı bir önceki .js dosyasıyla eşleşmeli ve buraya yazılmalı.

Ve Google Eklentimiz Hazır.

İlk başta parasını ödediğimiz Chrome Devoleper Tools’a girip yüklemek kalıyor.

Bunun detaylarını kısaca bahsedeceğim çünkü bu işi yapanlar var ve onların satışlarına engel olmamak adına bu konuyu sadece bir kaç kelime ile söyleceğim.

Panele giriş yapınca Yeni öğe tuşuna tıklayıp Gerekli yıldızlı bölümleri doldurduğunuzda eklentiniz gönderilmeye hazır vaziyette olduğunda incelemeye gönder seçeneği aktif olacaktır. Eklenti onaylanması 1-5 iş günü sürmektedir.


Yorumlar
  Cengiz AşıkoğLu

  27 Aralık 2020

  r10 da konunuzu gördüm gerçekten harika bir paylaşım. Özellikle bir çok insanın ücretler ödeyerek yaptırdığı bir işlem. Başarılar dilerim hocam.


 1. Murat Bekar

  29 Aralık 2020

  Teşekkür ederim, güzel yorumunuz için sağolun.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.